Rent and Lend

Rent and Lend. Serwis łączący organizacje i osoby poszukujące potrzebnego przedmiotu z tymi organizacjami i osobami, które mogą ten przedmiot wypożyczyć.

W Krakowie wystartował serwis Rent and Lend. Narzędzie ma wzmacniać trzeci sektor poprzez ekonomię współpracy.

Tydzień temu trochę narzekaliśmy na rynek usług, który w niedostateczny sposób zdaje się identyfikować takie formy prawne, jak stowarzyszenia i fundacje, a tu, proszę, napisali do nas twórcy wyżej wymienionego serwisu wprost dedykowanego m.in. właśnie sektorowi. Za pośrednictwem portalu organizacje i osoby fizyczne będą mogły uzyskać dostęp do potrzebnych przedmiotów a także zarabiać na udostępnianiu własnych rzeczy. W konsekwencji ma skorzystać też środowisko i lokalne społeczności.

Rent and Lend łączy organizacje i osoby poszukujące potrzebnego przedmiotu z tymi organizacjami i osobami, które mogą ten przedmiot wypożyczyć. Całość oparta jest o geolokalizację, więc nie będziemy musieli po przedmiot chodzić zbyt daleko. Kategorie przedmiotów jakie dostępne są w serwisie to: sprzęt eventowy, sprzęt biurowy, elektronika, akcesoria sportowe i turystyczne, rzeczy potrzebne do transportu czy przeprowadzki  urządzenia do domu i ogrodu, gry planszowe, akcesoria dla dzieci i niemowląt oraz inne, które nie zmieściły się w żadnej kategorii.

O projekcie napisał do nas Leszek Szklarczyk, który swoją przygodę z sektorem zaczynał w Amnesty International pracując 4 lata nad kampanią fundraisingową tej organizacji w Krakowie. W projekt zaangażowane są jeszcze trzy osoby – Stanisław Zarychta, Jakub Kocikowski i Maciej Kocik. Na co dzień z organizacjami mają do czynienia w ramach Ambasady Krakowian.

Twórcy narzędzia liczą, że działalność portalu będzie przekładać się na redukcję odpadów w środowiskach miejskich poprzez wypożyczanie przedmiotów zamiast wyrzucania ich do śmieci jak również poprzez zastąpienie kupna nowych rzeczy wypożyczaniem. Poprzez oparcie algorytmu wyszukiwania oferty na geolokalizacji chcą również budować więzi w lokalnych społecznościach – serwis dopasuje do nas jak najbliższą ofertę wypożyczenia, dzięki czemu mamy szansę poznać organizacje i ludzi z okolicy.

Panowie, powodzenia.

Link do strony: Rent and Lend

[su_spacer size=”10″]

[su_spacer size=”30″]