Bliskie spotkania trzeciego sektora (cz. III)

W trzecim odcinku z cyklu, którego celem jest wyjaśnienie zawiłości trzeciego sektora, trochę terminów związanych z projektem ustawy o NCRSO oraz wizualizacja samego NCRSO.

Projekt ustawy o NCRSO – ustawa o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, zwana dalej ustawą o Barad-dûr. Głównym założeniem ustawy o Barad-dûr jest zmiana UODPPioW (taka tam ustawa, nieważne). Etapy wdrażania ustawy prezentują się następująco:

Etap pierwszy (rozdział 6 ustawy o Barad-dûr):

1) Otwieramy w Wordzie UODPPioW;
2) Klikamy ctrl+a (zaznacza się nam całe UODPPioW);
3) Klikamy ctrl+h, w okienku „Znajdź:” wpisujemy „Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego” a w okienku „Zamień na:” wpisujemy „Prezes Rady Ministrów”. Klikamy – „Zamień wszystko”.
4) Kilkamy zapisz. Zamykamy plik.
5) Gotowe. Koniec etapu pierwszego.

Etap drugi (rozdział 6 ustawy o Barad-dûr):

1) Zakładamy domenę: http://sprawozdaniaopp.barad-dûr.gov.pl
2) Kopiujemy na nią materiały ze strony: http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl
3) Gotowe. Koniec etapu drugiego.

Etap trzeci (rozdział 2 ustawy o Barad-dûr):

1) Powołujemy Saurona.
2) Gotowe. Koniec etapu trzeciego, ostatniego.

Pierwsze znaczące sukcesy projektu ustawy o Barad-dûr – mimo, że ustawa jest dopiero w fazie projektowania, ma już pierwsze znaczące sukcesy, m.in.:

1) Na portalu ngo.pl zdobyła najwięcej głosów w kategorii „Nie podoba mi się”;
2) Jednocześnie obnażyła niedoskonałości systemu oceny portalu ngo.pl – osoby nie wiedzą, czy
kliknąć „Podoba mi się” (z uwagi na treść artykułu zawierającą krytykę ustawy o Barad-dûr), czy „Nie podoba mi się” (z uwagi na brak sympatii do NCRSO);
3) Sprowokowała okoliczności, w których wicepremier Piotr Gliński zgłosił gotowość przeprosin Zofii Komorowskiej, Róży Rzeplińskiej oraz Kuby Wygnańskiego;
4) Doprowadziła do odwołania posiedzenia MRDPP (taka tam rada, nieważne).

Barad-dûr – główna siedziba Saurona, wzniesiona przy pomocy Pierścienia w Mordorze. W Wikipedii czytamy, że Sauron rozpoczął jej budowę około 1000 roku Drugiej Ery i ukończył ją w sześćset lat później, około 1600 roku. Jest tu pewna nieścisłość. Tj. tak było jakby ją budowano za PO. Obecnie Barad-dûr został wymyślony jakoś w kwietniu, czy maju tego roku, a będzie całkowicie gotowy w kwietniu 2017. Krytycy koncepcji Barad-dûr zarzucają pośpiech, który może grozić katastrofą budowlaną. Tutaj jednak ponownie odsyłamy do Wikipedii – całą fortecę utrzymuje moc Jedynego Pierścienia i dopóki ten istnieje, twierdzy nie da się całkowicie zniszczyć.

Moc Jedynego Pierścienia – hasło nie wymaga dodatkowych wyjaśnień.

Poniżej prezentujemy wizualizację Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=YbW0yyKfKGU[/embedyt]

[su_spacer size=”10″]