Bliskie spotkania trzeciego sektora (cz. VI)

Z uwagi na mnogość zapytań od samorządowców i działaczy NGO kontynuujemy wątek Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, popularnie zwanego Barad-dur.

Losy Barad-Dur w najbliższej możliwej do przewidzenia przyszłości – prognozując losy Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego znowu musimy posiłkować się Wikipedią. Najbardziej prawdopodobny scenariusz – Sauron opuści fortecę, gdy podda się Ar-Pharazônowi i uda się z nim do Númenoru (3262 rok). Powróci do fortecy po zagładzie wyspy w 3319 roku i tam stworzy sobie nową cielesną powłokę, bowiem poprzednia przepadnie wraz z Númenorem. W trakcie wojny z Ostatnim Sojuszem elfów i ludzi Sauron, pokonany w bitwie na Dagorlad (3434 rok), zostanie oblężony w Barad-dur. Będzie bronił się tam przez siedem lat (3434 – 3441). Ostatecznie forteca zostanie zburzona po zwycięskiej dla sojuszników walce na stokach Orodruiny. Jednakże Pierścień, zdobyty przez Isildura, nie zostanie zniszczony i przez to fundamenty Barad-dur przetrwają. Na tychże fundamentach zostanie odbudowany Departament Pożytku Publicznego.

Oko Saurona – czerwone, otoczone płomieniami oko bez powiek z kocią źrenicą na czarnym tle. Oko symbolizuje Saurona (patrz – Prezes Narodowego Centrum), który w Trzeciej Erze pojawił się właśnie pod tą postacią (obserwował Śródziemie ze swojej Czarnej Wieży). Czarne tło jest nawiązaniem do barwy sztandaru Morgotha, który jest cały czarny, bez żadnych znaków. W ustawie o Barad-dur Oko Saurona nazywane jest również ekspertami i definiowane jest przede wszystkim w art. 28 ust. 1 jako wybitni przedstawiciele nauki i praktyki mający doświadczenie w działaniach na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

[su_spacer size=”10″]