Dotacja na Powiatowy Turniej w Quake III Arena

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o projekcie zmiany ustawy o sporcie i planowanych uproszczeniach w rejestracji KS i UKS. Nie jest to jedyna zmiana.

W ustawie pojawia się cały wątek dezubekizacji w związkach sportowych. Do tego się tu nie odniesiemy. Zaciekawił nas wątek inny – rozszerzenie definicji sportu. Zgodnie z projektem: “Za sport uważa się również współzawodnictwo oparte na aktywności intelektualnej, którego celem jest osiągnięcie wyniku sportowego”.

Jak czytamy w uzasadnieniu: “Obowiązujące aktualnie uregulowanie skupia się wyłącznie na aktywności fizycznej. Uwzględnienie w tej kategorii takich sportów jak szachy, warcaby, czy brydż sportowy do tej pory mogło budzić wątpliwości. Proponowana zmiana wyjaśni tę kwestię”. Racja, pełna zgoda.

A dalej: “Ponadto, rozszerzenie definicji sportu o aktywność intelektualną umożliwi uwzględnienie w regulacji cieszących się dużą popularnością kategorii sportów elektronicznych (e-sport)”.

Tak, tak. Już teraz nie idzimy “grać po sieci w CSa”, tylko “idziemy uprawiać sport”. Nagle okaże się też, że w podstawówkach mamy samych sportowców. Co więcej – wreszcie będziemy mogli złożyć w gminie wniosek na konkurs z dziedziny sportu w zakresie realizacji zadania publicznego pod nazwą “I Powiatowy Turniej w Quake III Arena”.

A poniżej filmik prezentujący jednego z najwybitniejszych sportowców z naszego miasta:

Udostępnij wpis: